Slovenský nádor

Autor: Pavol Krajči | 17.3.2016 o 6:00 | (upravené 17.3.2016 o 11:18) Karma článku: 4,28 | Prečítané:  767x

Po sérii zákerných politických chorôb, ktorým muselo Slovensko čeliť, nás na kolená zráža stará známa rakovina. Ťažká choroba a ešte ťažšia liečba. Diagnostikovali sme ju včas? Je možné ju prekonať? Kto nám pomôže?

Voľby a ich výsledky zmietajú touto krajinou v nepokojnom kŕči. Časť občanov nadšene tlieska ďalším štyrom MDŽ v kultúrnom dome v znamení vtipu, kvetu a kritického komentáru o ne-normalite Bratislavčanov. Zvyšok národa, vyskytujúci sa prevažne na Facebooku, blogoch, vlogoch, Youtube a iných sociálnych sieťach, rozhorčene vyjadruje nespokojnosť a bije na poplach pred ľavo-pravou, nacionalisticko-slovensko-maďarskou, sociálno-kapitalisticky orientovanou koalíciou, ktorá nie je zlepencom.

Najhoršia na povolebnom dianí je skutočnosť, ktorú môžeme v ústach omieľať akokoľvek eufemisticky, vždy bude mať trpkú príchuť. Do jediného zákonodarného orgánu republiky sa dostali radikálni extrémisti. Málokto to čakal, a hoci nie sme jediná krajina s obdobným tumorom na srdci, ochorenie to nevylieči. Ešte v roku 2006 Najvyšší súd SR rozpustil prvú politickú stranu roznecujúcu nenávisť a neznášanlivosť z rasových, náboženských či politických dôvodov. O pár rokov neskôr sa jej niekdajší predseda (interne údajne oslovovaný ako „Vodca“) stal predsedom nového hnutia, v roku 2013 županom Banskobystrického samosprávneho kraja a pred pár dňami aj poslancom Národnej rady SR. Takú raketovú kariéru zaznamenal už len istý predseda parlamentu.

Strana tejto osoby získala hrozivú dôveru 209 799 občanov s volebným právom v obciach ako Ostrý Grúň, Kľak (vypálené nacistami) ale aj v Banskej Bystrici či vo Zvolene (centrá SNP). Už vieme, že sa zaujímal a že chodil medzi ľudí v hladových dolinách. Problematika II. svetovej vojny sa na stredných školách scvrkla na dátumy, konferencie a technické znalosti. Žiadne spájanie súvislostí, žiadne kladenie otázok, žiadny záujem o to, ako holokaust a najväčšia zločinecká organizácia svojho času ovplyvnili dianie v našej krajine. Absencia výučby základov práva, humanizmu a obrodenia mysle. To všetko sme si uvedomili, až keď sa rozvracači pokoja stali piatou najsilnejšou stranou parlamentu.

Naším najväčším problémom nie je nový vládny kabinet alebo otázka štandardnosti Kollárovej rodiny, ale aké kroky podnikneme, aby sme predišli nárastu čísla 8,04% do dvojcifernosti. Boj za hodnoty demokracie a spravodlivosti sa neodohráva len na politickej scéne. Ja som si dal marcový záväzok spraviť čo bude v mojich silách, aby sa Slovensko nestalo spojeným nádorom, ale skôr spojené v názore – tom správnom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne mapy zhltli ďalšie státisíce, nevedno za čo

Ministerstvo dopravy si dalo za státisíce eur vypracovať analýzu, no zatiaľ ju nezverejnilo.

TECH

Prečo vznikla menopauza? Babičky sa delili o jedlo s celou rodinou

Ak má kosatka mláďatá vo vyššom veku, je možné že neprežijú.

TECH

Ako sa pravdou stalo najviac páčikov na internete

Falošné správy a moderná propaganda pomohli stvoriť populistov.


Už ste čítali?